Dokumenty do pobrania:

Załącznik 2

NASZE DZIAŁANIA

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada obchodziliśmy  102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła włączyła się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w inny sposób niż robiliśmy to rokrocznie. Uczniowie klasy VII: Bartosz Brodziak, Krzysztof Żuchnik, Marta Abramowicz, Wiktoria Więckowska, Bartosz Wiśliński i Lena Górecka przygotowali prezentację, która przypomniała  lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy nasza ojczyzna przestała istnieć na mapie Europy, przez okres zaborów  wypełniony walką o wyzwolenie aż do dnia 11 listopada 1918r., w którym Rada Regencyjna przekazała  Józefowi Piłsudskiemu władzę w kraju .

Prezentacja wykonana została w ramach działań projektu POWER „Wspólna historia wspólna przyszłość”

Kliknij TU aby zobaczyć prezentacje

©2020 by Szkoła Podstawowa nr 2 w Bełżycach im. Królowej Jadwigi. Stworzone przy pomocy Wix.com